خانه / اخبار / جشنواره فيلم کودک و نوجوان، 8 تا 14 شهريور ماه در اصفهان

جشنواره فيلم کودک و نوجوان، 8 تا 14 شهريور ماه در اصفهان

مقررات سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان اعلام شد
سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، 8 تا 14 شهريور ماه در اصفهان برگزار مي شود.
به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، بر اساس توافق‌نامه سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری، شهرداری اصفهان و بنیاد سینمایی فارابی، سی و یکمین جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي کودکان و نوجوانان از ۸ تا ۱۴ شهریور ماه ۱۳۹۷ برابر با ۳۰ آگوست تا ۵ سپتامبر ۲۰۱۸ در دو بخش ملی و بین المللی و بر اساس شرایط و مقررات اعلامي در شهر تاریخی اصفهان برگزار می‌شود.
در همين زمينه روابط عمومی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، مقررات و فراخوان اين جشنواره را اعلام کرد. مطابق اين اعلام، آثاری مورد توجه و اولویت انتخاب جشنواره است که ترویج دهنده اخلاق نیکو و نکوهنده رفتارهای نامناسب مبتنی بر آموزه های اعتقادی، خدا باوری، پیوند خانواده، احترام به همنوعان، اعتماد به نفس، مسئولیت پذیری مشارکت اجتماعی و پاسداری از سرمایه‌های نهفته در طبیعت و مضامین مشابه مورد نیاز رشد شخصیت کودکان و نوجوانان باشد.
بخش‌های اصلی جشنواره شامل مسابقه سینمای بین‌الملل و مسابقه سینمای ایران كه شامل فیلم‌های سینمایی، کوتاه داستانی
، پویانمایی و بلند داستانی است.
براي بخش هاي اين جشنواره یک هیات داوری بین‌المللی (یک داور ایرانی و دو داور خارجی) از سوی سازمان سیفژ (سازمان بین‌المللی فیلم‌های کودک و نوجوان) معرفي شده كه جایزه اصلی این سازمان جهانی را به بهترین فیلم بلند جشنواره اهدا خواهد کرد. این جایزه به تشخیص هیات داوران، به کارگردان و یا تهیه کننده فیلم اهدا خواهد شد.
این هیات همچنين یک دیپلم افتخار نیز به یک فیلم کوتاه یا پویانمایی کوتاه اهدا خواهد کرد.
در این جشنواره جوایز مختلفی همچون سینمای مقاومت و تندیس شهید بهنام محمدی، جايزه هیأت داوران کودک و نوجوان بین الملل و ايران و جایزه ویژه شادروان زاون قوکاسیان اهدا خواهد شد.
انتخاب فیلم توسط هیأت های انتخاب مستقل با حکم دبیر جشنواره انجام خواهد شد و در صورت به حد نصاب نرسیدن تعداد آثار منتخب هر بخش از مسابقه (حداقل هفت فیلم)، آثار انتخابی به صورت غیر رقابتی به نمایش درخواهند آمد. نتایج تا قبل از ۱۰ مرداد سال جاری به صاحبان آثار، تولیدکنندگان و توزیع کنندگان اعلام می شود.
همچنين آثار ارائه شده باید از نظر محتوا و شیوه روایت، قابلیت جذب مخاطبان کودک و نوجوان را دارا باشند.
متقاضیان بايد نسخه اولیه فیلم‌های خود را به صورت (DVD, Blu-Ray) و با زیرنویس انگلیسی و یا از طریق weTransfer به دفتر جشنواره ارسال کنند.
آخرین مهلت ثبت نام در پرتال جشنواره و ارایـه فـیلم ‌های ایرانی و غیر ایرانی تا ۳۱ تیرماه ۱۳۹۷ مصادف با ۲۲ جولای ۲۰۱۸ تعیین شده است.

درباره‌ی hamid

حتما ببینید

تلاش های دیپلماتیک برای احیای برجام بدون آمریکا

ب آنچه که از روند مذاکرات ایران با کشورهای اروپایی برای احیای برجام مشخص است، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *