خانه / اخبار / بررسي كارشناسي براي واگذاري مركز اجلاس سران به بخش خصوصي

بررسي كارشناسي براي واگذاري مركز اجلاس سران به بخش خصوصي

شهردار اصفهان در بازديد از پروژه اجلاس سران عنوان کرد:
بررسي كارشناسي براي واگذاري مركز اجلاس سران به بخش خصوصي
شهردار اصفهان از بررسي كارشناسانه براي واگذاري مرکز همایش های بین المللی اجلاس سران به بخش خصوصی در آينده نزديك خبر داد.
به گزارش اداره ارتباطات رسانه اي شهرداري اصفهان، قدرت الله نوروزي در جلسه سیاست‌گذاری پروژه‌های سال جاری و بازديد از سالن اجلاس سران گفت: در سال جدید این دومین جلسه بررسی پروژه های شهری اصفهان بود که در محل سالن اجلاس برگزار شد. در هر جلسه صورت جلسات قبلی، نحوه پیشرفت کار و همچنین موانع پروژه ها مورد بررسي و تبادل نظر قرار گرفته و در راستای رفع موانع، چاره اندیشی می شود.
وي با اشاره به اين كه تکميل سالن اجلاس با موانع متعددی مواجه است، بيان داشت: در این جلسه تصمیم گرفته شد واحد حقوقی، املاک و عمران شهرداری هرچه سریع تر نسبت به تعیین تکلیف امور اقدام کنند. وي اظهار داشت: به منظور اتمام پروژه سالن اجلاس 215 میلیارد تومان اعتبار نیاز است و زمان افتتاح پروژه تا 5 سال آینده پیش بینی شده که با توجه به افزایش تورم، به طول انجامیدن اتمام آن برای شهرداری ضررده و زيان آور است.
شهردار اصفهان با بیان اینکه برای بهره برداری از پروژه مركز همايش ها واحد سرمایه گذاری و مشارکت های شهرداری نسبت به تعیین بهره بردار اقدام خواهد کرد، افزود: در این جلسه در خصوص بررسي كارشناسي پيرامون واگذاري مركز اجلاس سران به بخش خصوصي، ديدگاه هايي مطرح شد که پيگيري آن در دستور کار قرار دارد.
وی ادامه داد: در جلسه امروز همچنین مقرر شد تحقق بودجه 65 میلیارد تومانی که از سوي دولت به اين پروژه اختصاص يافته، پيگيري شده و همچنين اعتبار سال جاري اين پروژه، به میزان بودجه سال گذشته آن در نظر گرفته شود.
تلاش براي رفع موانع حقوقي و تأمين منابع مالي پروژه
رييس كميسيون عمران شوراي اسلامي شهر اصفهان نيز در ادامه اين جلسه با بيان اين كه با برنامه ريزي دقيق و مدون تا پايان سال جاري پروژه مركز همايش ها پيشرفت قابل توجهي خواهد كرد، اذعان داشت: با بررسي هاي صورت گرفته، تعيين مسووليت ها و برگزاري جلسات منظم، کار اين پروژه روند و سرعت بهتري خواهد يافت.
شيرين طغياني اظهار اميدواري كرد: با رفع موانع حقوقي و تأمين منابع مالي، اين پروژه در سال آينده به بهره برداري برسد.
پيشرفت 68 درصدي سالن اصلي مركز همايش هاي بين المللي
معاون عمراني شهرداري اصفهان در ادامه هدف برگزاري اين جلسات را سياستگذاري و پيگيري پروژه هاي بزرگ شهر اصفهان به صورت منظم دانست و گفت: در اين جلسه مشكلات و موانع فرا روي پروژه مركز همايش ها بررسي و مقرر شد تصميماتي براي تامين منابع مالي و جذب سرمايه گذار اين پروژه اتخاذ شود.
ایرج مظفر با تاكيد بر اين كه در اين جلسه مقرر شد معاونت مالي و اداري و سازمان مشاركت ها و سرمايه گذاري شهرداري اصفهان، اقداماتي را در خصوص جذب سرمايه گذار و نحوه بهره برداري پروژه مرکز همایش‌های بین المللی انجام دهد، تصريح كرد: اميد است اجراي اين پروژه، برنامه ريزي مدون و دقيق و سرعت بيشتري داشته باشد.
وي با بيان اين كه مرکز همایش‌های بین المللی یکی از پروژه‌های بين المللي و ماندگاری است که به عنوان برند ملي در حال احداث است، ادامه داد: از سال 90تاکنون، 70 قرارداد با مبلغ 360 ميليارد تومان براي اين پروژه منعقد و 260 ميليارد تومان اين مبلغ پرداخت شده و براي تكميل اين پروژه به 14 قرارداد جديد به مبلغ 115 ميليارد تومان به منظور احداث سالن اصلي، سالن هاي جانبي، دفاتر و ويلاها نياز است كه با احتساب 100 ميليارد تومان كل مبلغ پرداخت نشده، بايد گفت اين پروژه به 215 ميليارد تومان اعتبار نياز دارد.
معاون عمران شهری شهردار اصفهان از پيشرفت 68 درصدي سالن اصلي مركز همايش هاي بين المللي خبر داد و بيان كرد: امسال دولت بايد ۶۵ میلیارد تومان براي اين پروژه به شهرداري پرداخت كند و اميد است با رفع موانع مالي در مدت 18 ماه اين پروژه به مرحله بهره برداري برسد.

درباره‌ی hamid

حتما ببینید

تلاش های دیپلماتیک برای احیای برجام بدون آمریکا

ب آنچه که از روند مذاکرات ایران با کشورهای اروپایی برای احیای برجام مشخص است، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *